Czy istotnie lokal gastronomiczny to dobry interes?

Sporo osób chciałoby założyć restaurację – jednak pewnie każdy się orientuje, iż otworzenie knajpy to znaczny koszt. Poza tym, zasadniczo sytuacja jest taka, że restauracje padają częściej, niż biznesy działające w jakichś innych branżach. Cóż, to tak czy siak nie powinno znaczyć, iż w każdym przypadku jesteśmy tak jakby skazani na ogłoszenie bankructwa. Jeśli tak rozumujemy, tak naprawdę nie powinniśmy otwierać restauracji. To nie ma sensu! Pozytywna podstawa to coś najważniejszego, pracownicy i smakosze umieją to zresztą wyczuć.
- znajdź fajną niszę. A więc choć w dalszym ciągu kuchnia polska albo włoska są u nas bardzo popularne, to jednak prawda jest taka, iż bez najmniejszego cienia wątpliwości warto rozglądać się za trochę mniej popularnymi typami. Może kuchnia ukraińska czy portugalska są w porządku?
- nigdy nie oszczędzaj na jedzeniu. Tak czy siak narzut na potrawach jest duży, a więc nie ma sensu dawać porcji jak dla kilkuletniego dziecka. Nie chodzi tutaj o zapychanie żołądka, przecież nie o to się rozchodzi w celebrowaniu jedzenia, ale bardzo często jest tak, że potrawy są śmiesznie małe.

Ciekawe artykuły: